Зміни набирають чинність  з 01 жовтня  2017 року ­– частково, а з 1 січня 2018 року у повному обсязі.

 З 01 жовтня 2017 року:

1.   Здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій із використанням:

­­–                  показника середньої заробітної плати за 2014 ­– 2016 в розмірі 3764,41 грн;

–                  ­величина оцінки одного року стажу для обчислення пенсії у розмірі 1 % (раніше 1,35);

–                  для пенсій призначених до 01.10.2011 року застосовується норма стажу  для жінок  20 років і 25 років для чоловіків;

–                  доплата за понаднормативний стаж (понад 30/35 років, а для пенсій призначених до 01.10.2011 року понад 20/25років);

–                  наявний понаднормативний стаж не обмежується;

–                   прожитковий мінімум для непрацездатних громадян станом на 01.10.2017 року ­становить 1452 грн.

 2. Мінімальний гарантований рівень виплати пенсій для осіб, які  не набули повного страхового стажу та не є інвалідами становить  1373 грн.

 3. З 1 жовтня 2017 року відновлюється виплата пенсій працюючим пенсіонерам у повному обсязі.

4.  Пенсії державним службовцям, науковцям,  посадовим особам органів  місцевого самоврядування, прокурорам, суддям,  депутатам, без звернень, переводяться на пенсії, обчисленні відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, лише при умові збільшення розміру пенсії.

 5. Надається можливість здійснювати разовий платіж за період коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню без обмеження такого періоду.

Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок, помножений на коефіцієнт 2.

 6. Відміняються призначення пенсії за вислугу років (за певними винятками).

 7.  Зберігається право на достроковий вихід на пенсію для матерів, які виховали 5 дітей або інваліда з дитинства(у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (40/45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів у разі поранення, контузії, каліцтва одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій, чорнобильців (із зниженням пенсійного віку).

 8. Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались виходом на пенсію після 55 років, після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

  

Міністерство соціальної політики України повідомляє що розмір субсидії та пільг на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

 Додаток: лист – роз’яснення Міністерство соціальної політики України.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.2017 №740 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» урядом удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів. 

Зокрема, внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів. Документом передбачено удосконалення переліку документів, що подаються для отримання соціальних стипендій. А саме можливість подання: 

- довідки вищого навчального закладу про навчання студента - у разі відсутності в нього студентського квитка; 

- довідки з Пенсійного фонду України про стаж роботи - в разі неможливості подання відповідної довідки з гірничого підприємства; 

- копії довідки встановленого зразка, виданої неповнолітній дитині померлого громадянина, віднесеного до категорії 1, 2 або 3, із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у разі неможливості подання студентом посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Також для спрощення процесу звіряння внесених до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, відомостей про студентів зі списками студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, пропонується вищим навчальним закладам з 01.01.2018 при поданні зазначених списків до органів соціального захисту населення застосовувати електронний цифровий підпис. 

 

Верховною Радою України 03 жовтня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення розмірів державною соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 № 718 «Деякі питання закупівлі лікарських засобів», уряд прийняв рішення щодо недопущення дефіциту лікарських засобів для пацієнтів, які отримують безоплатно та на пільгових умовах лікарські засоби за бюджетні кошти.

Рішенням передбачено перенести на 1 січня 2018 р. дату, з якої закупівлі лікарських засобів закладами і установами охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, повинні здійснюватись відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів.

Крім того, надано можливість тимчасово виписувати пацієнтам безоплатні і пільгові рецепти без прив'язки до Національного переліку основних лікарських засобів.

Також документом врегульовано питання щодо здійснення закупівель лікарських засобів відповідно до процедур, розпочатих замовниками до 1 січня 2018 р. включно.

Таким чином, до 1 січня 2018 року лікарські засоби, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Державного реєстру лікарських засобів України, закуповуються і відпускаються закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів. 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com