Управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Кропивницькому ради повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів від 14.03.2018 № 238 « Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» було внесено зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок)

Порядком змінено механізм видачі направлень щодо забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення протезно-ортопедичними виробами, а саме: направлення на забезпечення ПОВ видається лише у паперовому вигляді, на кожен вид виробу, яким має бути забезпечена особа, у тому числі при повторному її зверненні після завершення терміну експлуатації виробу.

Відповідно до пункту 12 Порядку особи з інвалідністю забезпечуються ТЗР в порядку черговості.

Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації та отримують компенсацію діти з інвалідністю, позачергово-постраждалі внаслідок антитерористичної операції,жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії, з порушеннями розвитку молочних залоз, особи з інвалідністю у разі первинного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, та інших окремих категрій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого Постановою 321 внесено зміни, а саме передбачено виплату компенсації за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією ( аудіоплеєри, механічні та електронні годинники), яка здійснюється на підставі фіскального чека, що підтверджує придбання виробів, у розмірів не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики згідно з черговістю.

    Згідно закону України «Про Державний бюджет України на  2018 рік», статтею 7 передбачено, що у 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі:

      з 1 липня – 1777 грн., а для основних соціальних і демографічних груп населення:

 

     дітей віком до 6 років:  з 1 липня – 1559 грн.;

     дітей віком від 6 до 18 років: з 1 липня - 1944 грн.,

     працездатних осіб: з 1 липня – 1841 грн.

     осіб, які втратили працездатність: з 1 липня – 1435 грн.,

 

     Враховуючи зазначене, проведено автоматичний перерахунок раніше призначених державних соціальних допомог.

Якщо підприємство або установа, де Ви працюєте, скорочує штат, ліквідовується чи реорганізовується, на Вас може чекати вивільнення. У такому випадку слід дізнатися про Ваші права та гарантії.

Припинення трудових відносин з працівниками у разі реорганізації, ліквідації здійснюється з дотриманням вимог ст. 49 КЗпПУ. Пам’ятайте: Про наступне

26 червня 2018 року під головуванням заступника голови Подільської районної у місті Кропивницькому ради Постолатія А.С. у приміщенні управління відбулися засідання робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та інших соціальних виплат. На засідання робочих груп були запрошені керівники підприємств та організацій Подільського району міста Кропивницького, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та керівники підприємств, які нараховували штатним працівникам у квітні 2018 року заробітну плату менше мінімального розміру встановленого законодавством.

По розглянутим питанням були прийняті відповідні рішення.

Фото

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com